Jan Weenix (1640-1719), 'Jachtstilleven met patrijs en duif, hangend met een valkenkap aan een boom in een landschap', niet gesigneerd, doek, afm. 58 x 49,5 cm. Herkomst: Hofrath Spitz, Bonn; Sale, Heberle Cologne 28 oktober 1861, lot 55, als gesigneerd en gedateerd 1712 r.o. Matthieu Neven, Cologne; Sale, De Brauwere 17 maart 1879, lot 241, met illustratie. Dit ongepubliceerde schilderij, dat onlangs is opgedoken in een Nederlandse particuliere collectie, is niet meer gezien sinds de Sale van Mattieu Neven in 1879. Nadat het werk voor meer dan drie generaties in dezelfde familie is gebleven, is het aan de aandacht ontsnapt van J.J. Ginnings in haar ongepubliceerde proefschrift 'The Art of Jan Baptist Weenix and Jan Weenix' uit 1970. Dit schilderij is te stilistisch om te worden vergeleken met Weenix Jachtstillevens in het Hampton Court en in het Wallraf Richartz Museum te Cologne, inv.nr. 1053. Dr. Anke A. van Wagenberg - ter Hoeven heeft de echtheid van dit werk bevestigd op basis van een foto. Zij zal het schilderij opnemen in haar komende oeuvrecatalogus van de schilderijen van Jan Baptist en Jan Weenix.